תארו לעצמכם שיצרתם את התוכן השיווקי הטוב ביותר שניתן ליצור, מחושב, מנוסח, מעניין, מרתק, ישיר, מדוייק, מעביר מסר ברור, כזה שאתם משוכנעים שיהיה בעל ערך והשפעה. ואז אתם מבינים שישנה עוד בעיה אחת: המסר שיצרתם, המודעה שמכילה אותו, צריכים בסופו של יום, להגיע ליעדם ולפגוש את קהלי היעד שלנו. אם היא לא תגיע אליהם, זה ידמה לשאלה הפילוסופית לגבי עץ שנופל ביער בעוד אין בקרבת מקום אף אחד ששומע את נפילתו, האם הוא השמיע צליל או לא?

לרוב, המרכיב הקריטי ביותר להצלחה בקמפיין מודעות יהיה טרגוט אפקטיבי. לא משנה עד כמה המסר ממוקד, מדויק, מעניין ובעל יכולת להניע לפעולה, הוא לא ישיג עבורינו כל תשואה אם לא יגיע לקהלי היעד שלנו.

ע”י ניטור מדויק של קהל הלקוחות שלכם באמצעות לינקדאין, תוכלו להתאים את אסטרטגיית מיקוד המודעות באופן שבו תגיעו לקהל האידיאלי.

כמו כל כלי אחר, שלב לימוד אופן השימוש האפקטיבי במיקוד בלינקדאין יכול להרגיש מרתיע בהתחלה, ולכן מומלץ מאוד לקרוא את 5 הטיפים המרכזיים שיעזרו לכם להבין את הפלטפורמה בצורה טובה יותר, ולהפוך את אסטרטגיות הפרסום שלכם ליעילה הרבה יותר.
מיקוד בלקוחות פוטנציאליים בלינקדאין יכול להיות בעל ערך ייחודי בזכות שתי נקודות חוזק מרכזיות שמציעה סביבת פרסום זו: רשת הלינקדאין מאפשרת לכם להגיע לקהל איכותי. כשאתם מפרסמים בלינקדאין, אתם יכולים להגיע למיליוני אנשים, ובטכניקות מיקוד נכונות תוכלו להגיע לאנשים שנמצאים תחת הקטגוריה של מקבלי החלטות ומשפיעים ברמה הגבוהה ביותר.

הקשר מקצועי: בניגוד לפלטפורמות מדיה חברתית אחרות, לינקדאין פונה לאנשי מקצוע שמגיעים לפלטפורמה בכדי לקדם את יעדי הקריירה האישית שלהם או את העסק שבבעלותם או זה שעובדים עבורו. זהו קהל פתוח למסר רלוונטי הקשור לעסקים בתחומי העניין שלהם.

 

להלן 5 טיפים מרכזיים שבאמצעותם תוכלו לטרגט את קהלי היעד שלכם באופן הרבה יותר אפקטיבי.

 1. התחילו במיקוד לקהל יעד רחב יותר ולאחר מכן צמצמו אותו
  הסיכון לפניה לקהל יעד צר מדי בשלב הראשון הוא בכך, שלא תזכו להחשף למספיק פידבקים ונתונים מהקהל, שבאמצעותם תוכלו לאגור מידע ולבצע אופטימיזציה לקמפיין שלכם בהמשך. ההמלצה היא להתחיל בהיקף של לפחות 50,000 משתמשים ואז להתחיל לסנן בהדרגה על מנת להגיע לקהל יותר ספציפי ואקסקלוסיבי, בהתבסס על הסגמנטים שמגיבים יותר לתוכן שלכם. על ידי מיקוד לקהל רחב יותר, אתם עשויים לאשרר את ההנחות שלכם, או לחלופין להיחשף לכמה הפתעות.
 1. Ad Test
  העלאה של מספר קמפיינים בו-זמנית עם שינויים קטנים בסגנון המודעה יכולים לתרום לתובנות רבות. מומלץ להעלות כמה מודעות בסגנון דומה עם שינויים מינוריים. לדוגמה, אפשר להריץ קמפיין עם טירגוט ממוקד בתעשיות הרלוונטיות ובעלי תפקידים ספציפים (אנשי מפתח), וקמפיין נוסף שפונה יותר לתעשיות הרלוונטיות ועובדים בעלי וותק. השוו בין התוצאות של הקמפיינים ותראו מי מביניהם מניב תוצאות טובות יותר. תיישמו את המסקנות בעתיד.
 1. לטרגט את ׳ועדת הרכש׳ המלאה
  זה ניואנס חיוני לטירגוט מוצלח בעולם המודרני של שיווק B2B. קהילות של ועדות גדלים ונהיים מגוונים יותר ויותר עם השנים, כאשר עובדים בעלי השפעה מגיעים מכיוונים שונים בתוך הארגון. לעיתים חשוב לערב בפעילות שלכם מגוון רחב של בעלי תפקידים בתוך הארגון. גם אם לקוח הקצה שלך הוא מומחה IT, למשל, לפעמים מומלץ לטרגט גם בעלי תפקידים הקשורים למימון, משפט או רכש, כך שתוכלו להגיע לכל מי שיש לו השפעה בחברה.
 1. תוכן מותאם אישית (דיפרנציאלי) שמבוסס על הקהל היעד שלכם
  אפילו אסטרטגיית מיקוד שמבוצעת היטב יכולה להינזק אם אתם מעבירים את אותו התוכן לכולם. חישבו האם הערכים שאתם מציעים ללקוח שלכם דומים בתוכן לכלל בעלי התפקידים שאליהם אתם מטרגטים את המודעות? תוכן מסוים עשוי להתאים לבעלי תפקידים העוסקים בתחום הרכש, ותוכן אחר עשוי להתאים לבעלי תפקידים העוסקים בתחום המשפטי. כאשר אתם יוצרים תוכן שמדבר ישירות לקהל הספציפי שאליו אתם מכוונים, אתם כבר נמצאים בשלב הבא!
 1. שימור ושימוש חוזר בקהלים מנצחים
  זיהוי הקהל האידיאלי שלכם הוא תהליך, שלעתים קרובות כולל ניסוי וטעייה. אבל כשאתם מגיעים לנקודה שבה אתם מזהים את קהל היעד האידיאלי, אתם יכולים לשמור ולהשתמש מחדש באותם קהלים כדי לשכפל ולבנות על בסיס הצלחתו. זה חוסך זמן רב בעתיד מכיוון שאין צריך להתחיל הכל מאפס בעת השקת קמפיינים חדשים – אתם יכולים למחזר ולעצב את מה שעבד בעבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *